Żelbet

Żelbet

22 listopada 2018 Wyłącz przez Piotr
https://alfapanel-plytawarstwowa.com/pl/c/PLYTY-WARSTWOWE-II-GATUNEK/208 www.frezy.biz.pl

Żelbet, określany też często jako żelbeton lub żelazobeton jest kompozytem, który tworzy się głównie z betonu. Posiada on specjalne wzmocnienia pod postacią prętów zbrojeniowych (zdarzają się też inne stalowe materiały, powszechnie nazywane zwykle wkładką stalową). W tym przypadku warto zainteresować się zabezpieczenia ppoż konstrukcji stalowych.

Beton jest doskonałym surowcem dla budowniczych. Jego zadaniem okazuje się przenoszenie naprężenie ściskające.

Co ciekawe, charakteryzuje się niezwykle słabą podatnością na rozciąganie. Dzięki konstrukcji, stosowanej w żelbecie, mogą powstawać naprawdę różnorodne elementy.

Cechuje go ponadto odporność na wszelkie obciążenia, ogniotrwałość, a także nieuleganie korozji. Ważne jest też na pewno to, że żelazobeton świetnie sprawdzi się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Jednak, w przypadku dłuższego narażania materiału na wpływy zewnętrzne, warto dołączyć do niego specjalne zabezpieczenia powłokowe (zwykle sprawdzają się w przypadku przy budowie wiaduktów oraz mostów). Poza tym żelbet wykorzystuje się też do konstruowania ścian, fundamentów, a także do tworzenia schronów.