szczepienia.net.pl www.taxiberlin24.pl

Niektórzy podróżują ze znajomymi, inni preferują wojaże samotne, jeszcze inni nie wyobrażają sobie urlopu bez swoich najbliższych, rodziców, rodzeństwa, ciotek czy wujków. Są też tacy, którzy wybierają wypady we dwoje, a inni znowu nie są w stanie wypoczywać z myślą, że zostawili swoje pociechy w domu pod opieką dziadków, dlatego zabierają urwisy ze sobą.

Niektórzy właściciele psów czy kotów także nie lubią rozstawać się ze swoimi pupilami. Podróżowanie z psem czy kotem może okazać się jednak nie lada kłopotem.

W polskich kurortach turystycznych coraz częściej można znaleźć zakwaterowanie w hotelach, które są przyjazne czworonogom. Mimo to nadal takich miejsc jest dość mało, a ich ilość można zliczyć na palcach jednej ręki.

Właściciele apartamentów czy domów wczasowych boją się, że pies czy kot zniszczą wyposażenie pokojów albo pozostawią po sobie specyficzny zapach. Wyjeżdżając na wakacje nad morze, należy też pamiętać, że nie wszyscy turyści sa miłośnikami zwierząt i nie każdemu podoba się to, że psy biegają po plaży, szczekają czy kąpią sie w morzu.

Dlatego warto zastanowić się nad tym, czy nie zostawić swojego czworonoga u zaprzyjaźnionych sąsiadów.