granit.pila.pl/ abc.nokia6300.pl

Istnieje jeden język na świecie, który posiada szczególny, uniwersalny status. To oczywiście język angielski, który dość powszechnie jest uznawany za współczesną łacinę. Ma nawet nad nią pewną przewagę, ponieważ łacina miała status języka powszechnego w określonym kręgu geograficznym. Mowa Szekspira dociera z kolei we wszystkie zakątki globu i jest z miejsca rozpoznawalna. Wpływa na międzynarodową komunikację w stopniu bezprecedensowym w dziejach.

Znając angielski na przynajmniej podstawowym poziomie możemy być w miarę spokojni o to, czy dogadamy się z ludźmi w setkach państw. To naprawdę spory komfort. Sukces angielskiego jako języka nie wziął się znikąd. Ogromne zasługi na tym polu mają treści kulturowe pochodzące z Wielkiej Brytanii i przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych. Anglojęzyczne filmy oraz muzyka podobają się masom.

Najwięcej piosenek jakie słyszymy w radio jest śpiewanych po angielsku, większość filmów w kinach i seriali w telewizji również raczy nas angielszczyzną. Już to sprawia, że wiele osób czuje motywację, aby ten język bardziej zgłębić. Tłumacze również mają sporo roboty. Osób zajmujących się tłumaczeniami z języka angielskiego i na angielski jest sporo. Decyduje o tym znaczna popularność filologii angielskiej na rodzimych uniwersytetach.

Jest to język nam najbliższy, z którym jesteśmy osłuchani bazując na treściach kultury jakie każdego dnia do nas docierają. Mamy również dość częsty kontakt z osobami, które się angielskim posługują, a wspólny kanał komunikacji jest bardzo ważny, aby czuć się swobodnie – zwłaszcza w międzynarodowym gronie.