Weekend w Barcelonie

www.helenakowalik.pl

Myślisz o krótkim wylocie, po to by odpocząć, pobawić się, zwiedzić coś, a przy tym mieć gwarancję pięknej pogody? Wybierz Barcelonę – główne miasto regionu Katalonia, leżącego w północno-wschodniej Hiszpanii. Barcelona leży nad Morzem Śródziemnym przez co daję możliwość uprawiania sportów wodnych, plażowania oraz odpoczynku w połączeniu z pięknymi, morskimi widokami.

Dodatkowym atutem tego miasta jest niezliczona ilość atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zarówno panie kochające zakupu, jak i panowie uwielbiający aktywny wypoczynek. Barcelona to także zabytki: kościół secesyjny z XIX wieku, katedra gotycka, Pałac Muzyki Katalońskiej, czy Plac Hiszpański – główny plac Barcelony.

Na szczególną uwagę zasługują także parki miejskie, zajmujące pokaźną powierzchnię miasta, a także czyste i piaszczyste plaże. Do Barcelony można dolecieć bezpośrednio z Warszawy, Krakowa, Katowic, czy Gdańska.

Warto szukać biletów w okazyjnych cenach i latać tanimi liniami lotniczymi. Masz możliwość wylotu w piątek i powrotu w niedzielę – dwa dni wystarczą byś pokochał to miasto i chciał wrócić na dłużej.