Weekend na zamku w Golubiu-Dobrzyniu

Weekend na zamku w Golubiu-Dobrzyniu

16 września 2017 Wyłącz przez Piotr
naszepsy.com.pl restauracja zielona góra

Masz zaledwie dwa dni i chciałbyś wyjechać, jednak nie po to by próżnować, a coś zwiedzić i zobaczyć ciekawe miejsce? Wybierz Golub – Dobrzyń: niewielkie miasto leżące w województwie kujawsko – pomorskim, nieopodal Torunia. Jest to ciekawe miejsce nie tylko ze względu na panujący tam spokój i piękny rynek, ale również zabytkowy zamek, który można zwiedzać całymi godzinami.

Zamek w Golubiu – Dobrzyniu położony jest na wzgórzu, na które można dotrzeć samochodem, lub wybrać się pieszo. Jest to dość pokaźna, piętrowa budowla skrywająca tajemnicę dawnego rycerstwa.

Zamek otoczony jest zielenią. Nieco dalej znajduje się taras, z którego rozpościera się przepiękny widok na panoramę miasta i jego okolice.

W sezonie letnim na zamku odbywają się turnieje rycerskie, a także szereg innych imprez turystycznych. Na uwagę zasługuje także coroczny bal sylwestrowy odbywający się na głównej sali zamkowej.

Golub – Dobrzyń to miasto historyczne, w którym można przeżyć przygodę na miarę średniowiecza. To miejsce zachwyci wszystkich miłośników rycerstwa, a także zakochanych, dzięki nastrojowym uliczkom i pięknym widokom.