W drodze do Omalo

Wspaniałe widoki można podziwiać podróżując samochodem trasą z Alzanii do Omalo w Gruzji. Trasa ma prawie 80 kilometrów, ale z pewnością zostaje zapamiętana na długo. Droga uznawana jest zarówno za jedną z najbardziej malowniczych dróg na świecie, jak i za jedną z najbardziej niebezpiecznych.

Droga do Omalo obfituje w spektakularne krajobrazy, ponieważ wiedzie urodziwym wąwozem pośród gór. Na pewnym odcinku biegnie wzdłuż przełęczy na wysokości prawie 3 tysięcy metrów. Dzięki takiemu umiejscowieniu drogi z zapartym tchem można podziwiać urwiska, malownicze doliny czy szczyty gór zanurzające się we mgle.

Droga została wykuta w skałach. Położenie na zboczu gór sprawia, że droga jest kręta i w niektórych odcinkach bardzo stroma i wąska. To powoduje, że nie zawsze mogą minąć się dwa samochody.

Co ciekawe, trasa czynna jest tylko przez cztery miesiące w roku, a jeździć nią mogą tylko samochody wyposażone w napęd na cztery koła. Zimą jest zamknięta ze względu na opady śniegu oraz spadające lawiny.