www.mkswronki.pl Projekt Sukces

Rodzinne hobby to doskonały przepis na wzmocnienie relacji z dziećmi. Jaki obszar zainteresowań będzie jednak odpowiedni dla całej rodziny? Cóż, z pewnością powinniśmy unikać hobby, które narażają zdrowie dzieci na szwank, czyli np. sportów ekstremalnych.

Mniej drastyczne zagrożenie, ale również takie, o którym powinniśmy pamiętać dotyczy sfery psychologicznej, czy jakbyśmy dziś powiedzieli – genderowej. Na czym ono polega? Błąd, który łatwo popełnić i który dotyczy wielu – zwłaszcza konserwatywnych – rodziców, to ścisłe trzymanie się stereotypów. Chłopiec powinien być murarzem, mechanikiem albo strażakiem.

Dziewczynki muszą być kucharkami, pielęgniarkami lub strażniczkami domowego ogniska. Czy to złe połączenia? Z pewnością nie. Po prostu nie warto trzymać się ich na siłę, ani – nawiasem mówiąc – na siłę ich łamać.

Recepta na szczęście dziecka jest taka, by czasem pozwolić maluchowi na to, na co ma ochotę. Może się zdarzyć, że Wasz syn wyjątkowo zainteresuje się modą. Będzie uwielbiał się przebierać i tworzyć kolejne kreacje.

A może dziewczyna zechce towarzyszyć tacie podczas każdej wizyty w warsztacie? W jednym i drugim przypadku warto zagrzewać dziecko do kontynuowania swojej pasji. Może wyrośnie z niego światowej sławy gwiazda we własnej dziedzinie? A może po prostu znudzi się tematem za kilka miesięcy i weźmie za coś nowego? Czas pokaże. Jeśli dziecko wykazuje mocne zainteresowanie jakimś tematem, rodzice mogą pójść śladami pociechy.

To również doskonały sposób na znalezienie hobby dla całej rodziny.