Polska nie jest najtańszym krajem turystycznym, ale przy dobrej organizacji urlopu na pewno uda ci się odpocząć… niedużym kosztem. Opcji masz sporo. Najtańsze wakacje to na pewno te „pod chmurką” – pod namiotem.

Koszty w przypadku takich wakacji to tak naprawdę cena biletu do miejsca docelowego oraz ewentualna opłata za pole namiotowe. Jeżeli zdecydujesz się na biwakowanie w lesie – nie zapłacisz za miejsce. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Pod namiotem może ci doskwierać zimno, brak łazienki i goście w postaci owadów i gryzoni, ale dzięki temu znowu poczujesz się jak nastolatek na kolonii. Poza tym dzięki biwakowaniu pod namiotem możesz na nowo zaprzyjaźnić się z matką naturą. Osoby, które spędzają wakacje w większych miastach (chcą zwiedzać i szaleć po klubach) i mają troszkę więcej pieniędzy mogą wybrać niedrogi hostel, a nawet akademik – w wakacje pokoje studenckie są puste i naprawdę tanie.

Coraz popularniejsze są także „wymiany” wśród turystów – ktoś przyjmuje ciebie pod swój dach, a w niedalekiej przyszłości możesz się odwdzięczyć swojemu gospodarzowi tym samym.