Szpital jako instytucja społeczna

www.cafesekret.pl psycholog zielona góra

Szpital to jedna z najważniejszych insytucji w ramach ogólnie przyjętych insytytucji społecznych. Został powołany w celu ratowania zdrowia i życia wszystkich obywateli.

Nadrzędną misją szpitali jest więc przywracanie oraz poprawa stanu zdrowia oraz prowadzenie działań profilaktycznych. Szpital działa również na niwie budowania społecznej świadomości związanej z dbaniem o zdrowie i życie.

Ma więc duże znaczenie z punktu widzenia ogólnego interesu społecznego. Każdy obywatel powienien mieć pełny dostęp do świadczeń i usług, które wykonywane są na jego obszarze.

Polskie realia są niestety mało zadawalające. Na wizytę u specjalisty jesteśmy zmuszeni zapisać się nawet kilka miesięcy wcześniej.

Struktura organizacyjna szpitali zakłada istnienie dwóch organów. Pierwszy z nich nazywa się powszechnie profesjonalnym.

Jest to określenie zarezerwowane dla lekarzy specjalistów oraz całego personelu medycznego. Szpital nie obyłby się też bez całego sztabu osób odpowiedzialnych za kwestie administracyjne.