Szczególny rodzaj dachu

www.100greatestnysports.com wyroby ze stali nierdzewnej płyta warstwowa dachowa

Dach nieruchomości to bardzo ważny element konstrukcyjny budynku, ponieważ szczególnie chroni go przed działaniem czynników atmosferycznych. Rynek budowlany oferuje niezliczone możliwości, od dachów spadzistych, po strome, różniące się od siebie fakturami i kolorami dachówek. Jednym z rozwiązań, które szczególnie ostatnio cieszy się swoją popularnością są dachy płaskie. Charakteryzują się spełnianiem dwóch funkcji jednocześnie: stropu i dachu. Nie oznacza to, ze kąt nachylenia takiego materiału jest równy zeru. Zazwyczaj są to trzy stopnie, które umożliwiają swobodnie spadanie wody do rynien dachu.

  • Zalet takiego rozwiązania jest bardzo wiele. Największą popularność zyskuje jednak stwierdzenie, że taki dach nie jest narażony na działanie silnych wiatrów, wichur (w przeciwieństwie do dachów wysokich).

    Jest to bardzo ważna zaleta, która generuje większe poczucie komfortu i bezpieczeństwa przyszłych, czy obecnych mieszkańców. Co więcej, dach płaski nie naraża na straty ciepłych mas powietrza. Jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ na jego powierzchni można śmiało pomyśleć o urządzeniu dodatkowej przestrzeni wypoczynkowej, np. tarasu lub ogrodu, co jest niemożliwe w osiągnięciu u konkurencji dachowych konstrukcji;

  • Główną wadą jest konieczność częstego odśnieżania w momencie, kiedy nadejdzie sroga zima, a odpady śniegu będą intensywne. Warto jednak pamiętać, że ta sytuacja może się przytrafić, a z drugiej strony nie będzie potrzeby realizowania takich czynności nawet raz w roku – wszystko zależy od pogody, a zimy w naszym kraju raczej nie są już surowe. Przeciwnicy dachów płaskich wspominają również o braku możliwości stworzenia pomieszczeń na poddaszu. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, choć za nim stoi szereg minusów. Okna poddaszowe generują przykładowo bardzo duże spadki temperatur w takich pokojach, co wiąże się ze stratami finansowymi, koniecznością zwiększenia emisji ciepła.

.