Solec Kujawski jest miastem województwa kujawsko – pomorskiego, leżącym nad Wisłą pomiędzy Bydgoszczą, a Toruniem. Swoją popularność zyskało dzięki Parkowi Jurajskiemu, który stał się niebywałą atrakcją dla najmłodszych i nie tylko. Park Dinozaurów mieszczący się w Solcu Kujawskim zajmuje jego pokaźną powierzchnię wśród zieleni.

W Jura Parku można przejść szlakiem, na którym napotkać można dinozaury, żyjące wiele milionów lat przed naszą erą. Dodatkowo, przy każdym okazie znajdują się tabliczki informacyjne, mające na celu zaspokojenie wiedzy najbardziej dociekliwych poszukiwaczy przygód. Oprócz leśnej trasy, w Jura Parku można także udać się do kina 3D, w którym emitowane są filmy o początkach ziemi – coś dla prawdziwych podróżników rządnych wiedzy.

Kolejną atrakcją mogą okazać się skamieniałości i szczątki dinozaurów, skrywane w muzeum Jura Parku. Dodatkowo w tym miejscu można spotkać wiele innych atrakcji takich jak karuzele, imprezy okolicznościowe oraz zjeść niespotykaną nigdzie indziej potrawę: udko z dinozaura. Jeśli jeszcze nie odwiedziłeś Jura Parku, masz okazję – wystarczy tylko weekend!.