Projektowanie domu to nie tylko rozkład pomieszczeń, a późniejsze aranżacje wnętrz. To setki prac, które odpowiadają w przyszłości za poprawne działanie nieruchomości, niewidocznych jednak gołym okiem. Jednym z ważnych elementów domów są rury pcv, które mają za zadanie łączyć całą instalację wodną w budynku.

Są one wymagane wszędzie tam, gdzie woda jest konieczna do codziennego wykonywania czynności, czyli kuchnia, łazienka, toaleta., których montaż oferowany jest w ramach usługi hydrauliczne legionowo. Obecnie na rynku istnieją dwa typy rur, pomiędzy którymi można wybierać:

  • Pierwszą z nich są rury miedziane. Charakteryzują się dużą trwałością, łatwością w montażu, a także: minimalnym możliwościom rozwoju mikroorganizmów, czy zarastaniu kamieniem.

    Mimo wszystko jest to rozwiązanie, którego używa się coraz rzadziej, a wszystko ze względu na wady. Największą z nich jest dość duże prawdopodobieństwo korodowania, czyli ulegania korozji, rdzewieniu. Szczególnie nie poleca się tej opcji w miejscach, gdzie woda jest bardzo miękka, ponieważ w takich wypadkach, poziom ryzyka jest szczególnie wysoki;

  • Drugi typ rur to te z tworzywa, których używa się dużo częściej w rozwiązaniach instalacji wodnych, niż rur miedzianych.

    Wszystko dzięki bardzo dużej łatwości w montażu i transporcie. Materiał ten jest bardzo lekki, a zarazem odporny i trwały.

Ostateczna wycena takich projektów jest obliczana na podstawie długości, skomplikowaniu w montażu, ceny materiałów, itd.

Nie ma szczególnych zaleceń co do konkretnego wyboru danej opcji. Warto jednak wiedzieć, że zatrudniani fachowcy z reguły posiadają szeroką wiedzę na temat jednej drogi instalacyjnej. Obecnie z pewnością będzie to tworzywo.

Warto więc zdecydować się na materiał, którego instalacja nie przysporzy problemów przyszłym wykonawcom. Jeśli nie wiemy na co się zdecydować – warto swoimi pomysłami podzielić się np. z architektem, który posiada szeroką wiedzą budowlaną, którą z pewnością chętnie się podzieli.