Psychika kobiety

www.wyposazeniewnetrz.com.pl Wysokiej jakości obrusy ołtarzowe z haftowanymi symbolami liturgicznymi

Jedną z wartościowych funkcji jakie mógłby odegrać feminizm jest nakreślenie portretu kobiecej psychiki i wskazanie, czym tak naprawdę panie różnią się od panów. Z tego zadania same feministki mogłyby się wywiązać dobrze, ponieważ ich krytyczne spojrzenie na pozycję kobiet byłoby pomocne w wypunktowaniu cech, które decydują o istocie kobiecości.

Z pewnością byłoby to bardziej pozytywne i budujące niż ciągłe kontestowanie otoczenia, w którym przyszło kobietom funkcjonować. Narracja feministyczna jest pod tym względem dość płaska i skupia się na ostrej krytyce społeczeństwa z jego mniej lub bardziej pogłębionym patriarchalizmem niż na zaproponowaniu rozwiązań, które mogłyby kobietom pomóc.

Inna sprawa, na ile rzeczywiście potrzebują one pomocy i czy przypadkiem nie należy ich bronić przed samym feminizmem. Niestety wypisanie koncepcji feministycznych na sztandarach współczesnej lewicy sprawiło, że recepty na poprawę bytu pań ograniczają się do wdrażania administracyjnych regulacji, co nie przynosi pożądanych efektów.