Przemyśl: pomysł na weekend zdala od tłumu turystów

Przemyśl: pomysł na weekend zdala od tłumu turystów

26 lipca 2017 Wyłącz przez Piotr
Columbus

Myślisz o tym, by na weekend wyjechać do pięknego miejsca, w którym nie spotkasz tłumów turystów? Postaw na Przemyśl – mało znane, piękne miasteczko położone w województwie podkarpackim, zachwyci Cię wieloma atrakcjami. Będąc w Przemyślu koniecznie wejdź na legendarny Kopiec Tatarski, a także zwiedź Zamek Kazimierzowski wybudowany przez Kazimierza Wielkiego.

Przechadzając się ulicami Przemyśla z pewnością dotrzesz na Rynek otoczony zabytkowymi, niebywale pięknymi renesansowymi kamienicami. Na uwagę zasługują także Cesarsko-Królewska Twierdza oraz katedra rzymskokatolicka.

Jeśli po wyczerpującym dniu zwiedzania ogarnie Cię zmęczenie, w Przemyślu masz możliwość wypoczęcia nad brzegiem Sanu lub w jednej z kameralnych restauracji. Przemyśl jest także doskonałym pomysłem dla lubiących aktywny wypoczynek.

Oferuje bowiem całoroczny tor saneczkowy. To również idealne miejsce na zakupy rękodzieła.

Corocznie w tym miejscu odbywa się Podkarpacki Jarmark Turystyczny, na którym kupić można piękne, własnoręcznie wykonane różnego rodzaju przedmiotu. Nie wahaj się – Przemyśl to idealne miasto dla aktywnych, dla tych, którzy chcą zwiedzać, robić zakupy i odpoczywać.

2 dni w Przemyślu sprawią, że zyskasz nowe, pozytywne spojrzenie na otaczającą Cię rzeczywistość.