Polska nie jest dużym krajem, ale ceny niektórych środków lokomocji przerażają. Co zrobić, by nie wydać fortuny na przemieszczanie się po naszej ojczyźie? Opcji masz naprawdę wiele.

Możesz wybrać komunikację prywatną, publiczną, a nawet bezpłatną. W naszym krótkim poradniku przedstawimy ci najpopularniejsze opcje podróży.

PKP – o polskich kolejach mówi się, że jest niezmodernizowana i droga – co jest poniekąd prawdą. Pamiętajmy jednak o zniżkach, które oferują nam koleje na przykład bilety wycieczkowe, dzięki nim możemy sporo zaoszczędzić.

PKS – z polskim Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej jest coraz lepiej, ale na rynku pojawiły się prywatne autobusy, które kuszą promocjami. Warto jednak zapoznać się rozkładem PKS.

Prywatne firmy przewozowe– wystarczy zadzwonić, zrobić rezerwację i gotowe. Coraz więcej firm oferuje zakup biletu przez Internet, co stanowczo usprawnia podróż.

Podróż „z prywatnym” kierowcą – w sieci pojawiają się strony internetowe, które zrzeszają ludzi, którzy za niewielką opłatą proponują przewozy swoim prywatnym samochodem – jest to dobra okazja, żeby poznać kogoś nowego. Autostop – najtańsza forma podróżowania, ale musisz być czujny i na siebie uważać jeżeli z niej korzystasz.