Odpoczynek i zwiedzanie – weekendowe dwa w jednym w Jeleniej Górze

Jelenia Góra jest miastem położonym w województwie dolnośląskim, blisko granicy polsko –czeskiej. Jest niebywale atrakcyjnym miejscem samym w sobie, ale stanowi również dogodny punkt wypadowy do okolicznych atrakcji.

Do najważniejszych zabytków Jeleniej Góry należą: spektakularny Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, mury obronne z basztami, Brama Wojanowska, Baszta Zamkowa, a także i może przede wszystkim Plac Miasta, na którym znajduje się między innymi piękny budynek ratusza. Na uwagę zasługuje także ulica 1 Maja, przy której stoją wielobarwne, zabytkowe kamienice.

Centrum Jeleniej Góry to prawdziwie zaczarowane miejsce idealne dla zakochanych. Urok miasta sprawia, że ludzie zakochują się w nim na nowo.

Będąc w Jeleniej Górze warto również odwiedzić pobliski Zamek Chojnik, zobaczyć Śląskie Kamienie, a także Przełęcz Karkonoską. Weekend w Jeleniej Górze to dużo więcej niż tylko wypoczynek.

To wypoczynek połączony ze zwiedzaniem, odkrywaniem nowych ciekawych miejsc, a także chłonięcie urokliwego klimatu miasta.