Na Kaszubach, kilkanaście kilometrów od Kartuz, znajduje się Kaszubski Park Miniatur. W jednym miejscu masz możliwość zobaczenia największych i najbardziej znanych budowli świata. Wybierając się do Kaszubskiego Parku Miniatur zobaczysz amerykańską Statuę Wolności, brazylijską figurę Chrystusa z Rio de Janeiro, Wielki Mur Chiński, Krzywą Wieżę w Pizie, egipskiego Sfinksa i blisko ponad sześćdziesiąt innych ważnych budowli będącymi spektakularnymi dziełami sztuki i architektury.

Każda z budowli znajdująca się w Parku, jest wykonana w skali 1:25. Na szczególną uwagę zasługuje najwyższa budowla znajdująca się w tym miejscu: paryska wieża Eiffla, mająca prawie 12 metrów wysokości. Wszystkie obiekty są wiernymi, minimalistycznymi kopiami oryginałów.

Wykonane z niebywałą precyzją i dokładnością, zachwycają odwiedzających. Dla najmłodszych, Kaszubski Parki Miniatur ma coś równie zachwycającego: sześćdziesiąt postaci z bajek i baśni, między innymi Siedmiu Krasnoludków, Babę Jagę, Shreka, Myszkę Miki, a także mamuty z Epoki Lodowcowej. Na tym nie koniec atrakcji.

Park bowiem oferuje również makiety makro, a wśród nich gigantyczne biedronki, mrówki i żuki. W Kaszubskim Parku Miniatur i Gigantów nie sposób się nudzić. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zarówno dorośli jak i dzieci. Więc jeśli nie masz pomysłu na weekendowy wyjazd z rodziną, rezerwuj hotel w Kartuzach i jedź na Kaszuby.