Miasto piernika na weekend

tanie loty

Toruń uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast województwa kujawsko – pomorskiego. To za sprawą przepięknej architektury i położenia – nad brzegiem największej polskiej rzeki: Wisły.

Na szczególną uwagę zasługuje starówka miasta, z barwnymi kamienicami, pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz zabytkowymi kościołami. Toruń oferuje również spokojny wypoczynek nad Bulwarem Filadelfijskim, z którego kilka razy dziennie odpływa barka, zabierająca zainteresowanych na rejs po rzece.

Chcąc poznać choć namiastkę historii miasta, warto udać się na ruiny zamku krzyżackiego, znajdujące się pomiędzy starówką, a bulwarem. Toruń jest szczególnym miejsce, w którym chętnie wypoczywają zakochane pary oraz rodziny z dziećmi.

Miasto słynie z najpyszniejszych pierników na świecie, a także z niebywale pysznych lodów, które można zamówić na starówce. Toruń warto poznawać.

Wystarczą już krótkie, weekendowe spotkania z nim, aby nie móc mu się oprzeć, powracać w to zaczarowane miejsce i zakochiwać się w nim od nowa.