Magiczny Cieszyn: krótki weekend dla zakochanych

Cieszyn jest doskonałym pomysłem na krótki wyjazd weekendowy. To miasto położone w południowej Polsce, w województwie śląskim, leży w połowie na terytorium Polski, natomiast jego druga część należy do państwa czeskiego. Przez jego dwu państwowość, Cieszyn jest niebywale zróżnicowany kulturowo, a przede wszystkim religijnie.

Cieszyn to idealne miejsce dla kochających zwiedzanie. Może on bowiem poszczycić się wieloma interesującymi zabytkami, takimi jak na przykład Wzgórze Zamkowe, Zespół Klasztorny, klika wartych uwagi zabytkowych kościołów, Teatr im. Adama Mickiewicza, czy Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Na szczególną uwagę zasługuje także sama cieszyńska starówka, a także zabudowania rynku z pięknymi kamienicami, ratuszem oraz fontanną z figurą świętego Floriana. Cieszyn to urokliwe miejsce przesiąknięte historią. To miejsce magiczne, szczególnie polecane zakochanym.

Dzięki wąskim uliczkom i pięknemu placowi, Cieszyn jest idealnym miejscem na niezapomnianą randkę. Nad Cieszynem unosi się magia, która sprawia, że chce się tu wciąż powracać.