Jeśli chcesz poznać trochę historii naszego kraju i chcesz to zrobić w sposób bezpośredni, wybierz się do Malborka. To miasto północnej Polski, leżące w województwie pomorskim, zyskało sławę dzięki zabytkowemu Zamkowi Krzyżackiemu. Zamek Krzyżacki w Malborku to potężny kompleks, wybudowany na przestrzeni XIV i XV wieku.

To miejsce bardzo ciekawe, kryjące w sobie historię sprzed wieków. Na zwiedzanie zamku trzeba poświęcić cały dzień, ponieważ skrywa on ogrom eksponatów i tajemnic. Jednak samo zwiedzanie zamku to nie wszystko.

W Malborku, czeka o wiele więcej atrakcji związanych z zakonem krzyżackim. Należą do nich między innymi filmy emitowane na zamku w późnych godzinach wieczornych. Godne polecenia są również restauracje na wodzie: barki flisackie serwujące lokalne specjały.

Będąc w Malborku warto również udać się na starówkę, nieopodal której znajduj się makieta z miniatura zamku krzyżackiego, a także muzeum fortyfikacji, w którym eksponowana jest broń z czasów rycerskich. Warto poznać, choć w krótkim czasie, historię i tajemnicę Malborka.