Historyczny weekend w Biskupinie

Historyczny weekend w Biskupinie

30 lipca 2017 Wyłącz przez Piotr

Jeśli interesujesz się historią i chciałbyś poznać sposób życia w dawnych polskich osadach, wybierz się na weekend do Biskupina. W tej wsi, położonej w województwie kujawsko-pomorskim, znajduje się najbardziej znany rezerwat archeologiczny w Europie Środkowej.

W Biskupinie zobaczysz między innymi Wioskę Neolityczną z Epoki Kamienia, Osiedle Obronne Ludności Kultury Łużyckiej, Wioskę Wczesnopiastowską, a także Obozowisko Łowców i Zbieraczy z Epoki Mezolitu. Corocznie w Biskupinie odbywa się festyn archeologiczny „Smaki w przeszłości” ukazujący ewolucję człowieka, jego dawne sposoby życia, w tym zdobywania pożywienia.

Festyn uświetniają zespoły taneczne i muzyka, a całość uzupełniona jest o możliwość nabycia niepowtarzalnych wyrobów polskich i europejskich rzemieślników. W tym roku festyn odbywa się w dniach od 12 do 20 września.

Warto w tym czasie wybrać się do Biskupina, by skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje to miejsce. W Biskupinie do dyspozycji gości jest Dom Muzealnika oferujący pięćdziesiąt miejsc noclegowych, a także wiele jadłodajni serwujących pyszne jedzenie.

Jeśli nie masz pomysłu na weekend, koniecznie wybierz się do historycznej wioski: Biskupina.