www.synergy-it.pl

Geocaching robi się coraz modniejszy. Co oznacza to pojęcie? Najprościej mówiąc: przygodę. A dokładniej, geocaching to zabawa, która rozpowszechniła się dzięki sieci www. Polega ona na tym, że jedna grupa ludzi tworzy zagadkę, a kolejne teamy mogą ją rozwiązać.

Nie chodzi jednak o byle jakie zagadki, a dość konkretny typ wyzwania. Zadaniem jest bowiem zawsze znalezienie ukrytej skrzyneczki z różnymi „skarbami”. Oczywiście nie są to nagrody pieniężne, a raczej kreatywne gadżety stworzone przez poprzednich zdobywców. To jedna z ważnych zasad geocachingu – gdy zdobywasz punkt, zabierasz to, co znalazłeś w środku i podstawiasz własną nagrodę.

Geocaching to świetna rozrywka i doskonały pomysł na aktywne spędzanie czasu. W dodatku zabawa łączy wyzwania sportowe z nowoczesnością. Skarbów szuka się bowiem z użyciem GPS-a. To zabawa dla każdego, kto szuka ciekawego sposobu na spędzenie weekendu, ale również dla prawdziwych pasjonatów.

Zagadki mają bowiem różny poziom trudności. Możesz zacząć od najłatwiejszych, a już niebawem zdobywać najtrudniej dostępne punkty. Zróżnicowany poziom zaawansowania to także cecha, która czyni z geocachingu idealny materiał na rodzinne hobby. Najłatwiejsze cele osiągniemy bez problemu nawet z małymi dziećmi.

Dzieciaki z pewnością będą chętne to przeżycia podobnej przygody. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by samemu zorganizować podobną zagadkę – dzięki temu będziesz kontrolować zawartość skarbu i wrzucić do skrzyneczki np. wymarzone przez dzieci tanie zabawki hurtownia.