Drogą wina przez Toskanię

www.bip.pisz.pl www.delfinalia.eu

Przewodniki podają, że Toskania to region idealny na podróżowanie samochodem czy motocyklem, w dodatku bez mapy. W każdym miejscu można podziwiać niesamowite krajobrazy. Na szczególną uwagę zasługuje podróż drogą SS222, nazywaną Chiantigiana.

Trasa jest uznawana za jedną z najpiękniejszych nie tylko w Toskanii, ale także w całych Włoszech. Wzdłuż drogi znajduje się wiele gospodarstw oraz winnic, ponieważ właśnie z tego regionu pochodzi wino Chianti. Droga jest szczególnie polecana dla prawdziwych koneserów win.

Krajobraz jest niesamowity – skąpane w słońcu winnice przeplatają się z gajami oliwnymi. Można odkrywać piękno małych włoskich wiosek. Ponadto trasa wiedzie także przez malownicze miasteczka, które możemy oglądać na pocztówkach z Toskanii.

Zza szyby samochodu możemy poczuć klimat Włoch – urokliwe restauracje, kafeterie czy pracownie artystów znajdują się tuż przy drodze. Jeśli będziemy mieć szczęście, być może trafimy nawet na targi win. Zatem nie bez powodu trasa jest nazywana drogą wina.