Droga Transfogaraska

www.jennettemccurdy.pl

Chwile spędzone w aucie podczas jazdy samochodem nie muszą upływać wolno i nudno. Oczywiście, pod warunkiem, że trasa, którą pokonujemy zafunduje nam niesamowite wrażenia wizualne. Droga Transfogaraska jest jedną z najwyżej położonych dróg w Rumunii – w najwyższym punkcie ma wysokość 2034 metry nad poziomem morza.

Ma długość 151 kilometrów i ciągnie się przez Góry Fogarskie, które są najwyższym pasmem Karpat na terenie Rumunii. Ponadto ta niesamowita droga charakteryzuje się licznymi zakrętami i serpentynami, co sprawia, że nie pokonamy jej bardzo szybko, ponieważ na całej trasie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Jadąc można podziwiać fantastyczne widoki na najwyższe szczyty – Moldovenau oraz Negoiu.

Poza tym spektakularne krajobrazy tworzą jeziora znajdujące się u stóp gór. Na trasie znajduje się także najdłuższy tunel w Rumunii, który biegnie w poprzek łańcucha górskiego w najwyższym punkcie i stanowi nie lada atrakcję dla podróżujących turystów. Droga Transfogaraska uważana jest za jedną z najbardziej malowniczych na świecie.