Droga ku słońcu

Na świecie można odkryć wiele wspaniałych miejsc, gdzie natura obnażyła przed nami bezmiar swoich możliwości.Jedną z najbardziej niesamowitych dróg na świecie jest Sun Road w USA. Droga wiedzie przez Park Narodowy Glacier, który położony jest w stanie Montana, w północno-zachodniej części. Trasa ma długość 85 kilometrów i przejazd nią dostarcza wielu nieprawdopodobnych atrakcji.

Turyści mogą zwiedzać park i odkrywać jego piękno poprzez podróż właśnie tą drogą. Pokonując trasę można zobaczyć największe w parku Jezioro McDonald oraz szczyt Heavens Peak, który ma wysokość 2739 metrów nad poziomem morza. Na drodze znajduje się także punkty widokowe. Z jednego z nich można podziwiać wodospad Bird Woman Falls.

Jednakże większą atrakcją dla turystów jest Weeping Wall. Wody tego wodospadu spływają wprost na jezdnię i przejeżdżające samochody. Ponadto Sun Road wiedzie przez przełęcz Logana, która stanowi najwyższy punkt tej niesamowitej drogi. Przy odrobinie szczęścia zza szyby można ujrzeć zwierzęta zamieszkujące park, na przykład kozły śnieżne w wyższych partiach.