Patryk Jankowski zapraszamy wszystkie dzieci przedszkole dąbrowa do dąbrowy i nie tylko

Naukowcy wprost prześcigają się w domysłach na temat tego, jakie tendencje będzie można zauważyć w zakresie migracji w nadchodzących latach. Jeden z nich, Stephen Castels, zakłada, że z biegiem lat migracje będą coraz liczniejsze. Warto zastanowić się nad możliwymi przyczynami takiego stanu rzeczy. Migracje z pewnością znacznie ułatwiają współczesne możliwości kontaktowe.

Rozstanie z rodziną i przyjaciółmi nie jest tak dotkliwe, kiedy mamy szansę na utrzymywanie kontaktu na pożądanym przez siebie poziomie. Także szerokie możliwości transportowe wpływają korzystnie na podejmowanie decyzji o migrowaniu. Na wzrost poziomu migracji może wpływać także coraz prężniejszy przepływ informacji. Dawniej nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jakie możliwości oferuje nam szeroki świat.

Tymczasem dziś doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, co dzieje się w innych krajach. Zdajemy sobie sprawę z faktu, gdzie najłatwiej jest znaleźć zatrudnienie w pożądanym zawodzie, biorąc pod uwagę najkorzystniejsze warunki. Z biegiem lat na znaczeniu mogą tracić również bariery językowe. Współcześnie kładzie się coraz większy nacisk na naukę języków obcych, znacznie ułatwiających migracje do wielu zakątków świata.