www.wolontariat2011.pl kot bengalski srebrny

Wielu ludzi traktuje swoje zwierzęta jak członków rodziny. Właśnie dlatego część z nich myśli, że nie ma nic złego w podawaniu im także ludzkiego pożywienia.

Niestety musisz wiedzieć, że takie zachowanie jest niewłaściwe, ponieważ w ostateczności może doprowadzić nawet do poważnych problemów ze zdrowiem Twojego kota. Produkty, których nie może jeść kot Na pewno niejednokrotnie zdarzyło Ci się, że Twój pupil usilnie przymilał się do Ciebie i ocierał o nogi, gdy tylko zauważył u Ciebie jakieś smakołyki.

Niewątpliwie był to jego sposób, żeby wymusić od Ciebie trochę jedzenia. Powinieneś jednak pamiętać o tym, że nie powinieneś dzielić się ze swoim pupilem ludzkim pożywieniem.

Koty to drapieżniki, więc podstawą ich diety jest mięso. Dieta Twojego zwierzaka powinna być odpowiednio zbilansowana a przede wszystkim musisz unikać podawania mu produktów, które mogą mu zaszkodzić.

Są to między innymi: cebula, czosnek, czekolada czy resztki z Twojego stołu. Skutki złej diety pupila Nieprzestrzeganie zasad zbilansowanej diety Twojego kota może doprowadzić do poważnych konsekwencji w przyszłości.

Te czworonogi mają krótszy od ludzkiego układ pokarmowy, więc nie trawią niektórych produktów. Podawanie im takich rzeczy jak psie jedzenie czy kości, może zatem przyczynić się nie tylko do biegunek i wymiotów, ale także do poważnych problemów z żołądkiem czy układem trawiennym.

Jeśli chcesz właściwie dbać o zdrowie pupila podawaj mu do jedzenia jedynie specjalistyczną karmę.