Biegunka u kota – jakie mogą być przyczyny?

www.bip.pisz.pl bengalski kot cena

Powody biegunki mogą być różne. Od tych zupełnie błahych, jak zła karma lub problemy trawienne, po groźniejsze choroby. Jeśli ta dolegliwość utrzymuje się u Twojego pupila przez dłuższy okres, to nie zwlekaj, tylko wybierz się z nim do weterynarza w celu postawienia właściwej diagnozy.

Co może powodować biegunkę? Rozwolnienie to dość uciążliwa dolegliwość, zarówno dla zwierzaka, jak i dla jego właściciela. Zwierzę, w przeciwieństwie do ludzi, nie potrafi powiedzieć, że coś mu dolega, więc biegunka to sygnał, który wysyła organizm kotów, że dzieje się niewłaściwego. Powody rozwolnienia u czworonogów są różne.

Czasem przyczyną może być zwykła niestrawność lub zjedzenie popsutego jedzenia. Jeśli problem tkwi w złej diecie to nie masz się czym martwić. Sytuacja komplikuje się wtedy, gdy biegunka utrzymuje się przez dłuższy czas.

Wtedy może być objawem poważniejszej choroby i w takim przypadku niezbędna jest wizyta u weterynarza. Leczenie biegunki u kotów W zależności od przyczyny tej dolegliwości, lekarz weterynarii może zastosować różne metody leczenia. W tym celu niezbędne może okazać się pobranie od kota próbki krwi i kału, co pomoże jednoznacznie wskazać przyczynę rozwolnienia.

Jeśli biegunka jest wynikiem problemów z układem pokarmowym to najprawdopodobniej specjalista zaleci stosowanie lekkostrawnej diety, która ureguluje działania trawienne lub wykluczenie jakiegoś składnika z menu Twojego kota. Jeśli biegunka jest wynikiem poważniejszych wirusów i doprowadzi do odwodnienia organizmu, to weterynarz zastosuje kroplówkę w celu uzupełnienia płynów.